Discount offer ends in
Top search terms
| Brand | Cartier |
| Model | Tank Solo |
| Reference number | W5200028 |
| Dealer product code | 5495 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Steel |
Caliber | |
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 049 |
Case | |
| Case material | Steel |
| Case diameter | 40 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Bezel material | Steel |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
Bracelet/strap | |
| Bracelet material | Steel |
| Bracelet color | Silver |
| Bracelet length | 180 mm |
| Lug width | 22 mm |
Functions | |
| Date | |