Discount offer ends in
Top search terms
| Brand | Cartier |
| Model | Tank Louis Cartier |
| Dealer product code | 12255 |
| Movement | Quartz |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Crocodile skin |
Caliber | |
| Movement | Quartz |
Case | |
| Case material | Steel |
| Case diameter | 24 x 31 mm. 27 x 34 mm |
| Thickness | 6 mm |
| Bezel material | Steel |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | Roman numerals |
Bracelet/strap | |
| Bracelet material | Crocodile skin |
| Bracelet color | Black |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |