Discount offer ends in
Top search terms
| Brand | Cartier |
| Model | Tank Francaise |
| Dealer product code | 12255 |
| Movement | Quartz |
| Case material | Gold |
| Bracelet material | Gold |
Caliber | |
| Movement | Quartz |
Case | |
| Case material | Gold |
| Case diameter | 20 x 25 mm. 25 x 30mm |
| Thickness | 6 mm |
| Bezel material | Gold |
| Crystal | Plexiglass |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | Roman numerals |
Bracelet/strap | |
| Bracelet material | Gold |
| Bracelet color | Silver |
| Lug width | 18 mm |
| Clasp | Buckle |