Discount offer ends in
Top search terms
| Brand | Cartier |
| Model | Cartier Santos |
| Reference number | WGSA0010 WGSA0030 |
| Dealer product code | WGSA0010 WGSA0030 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Steel |
Caliber | |
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 1847 MC |
| Power reserve | 42 h |
| Number of jewels | 23 |
| Frequency | 28800 A/h |
Case | |
| Case material | Steel |
| Case diameter | 34 mm |
| Thickness | 8.83 mm |
| Water resistance | 10 ATM |
| Bezel material | Steel |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
| Dial numerals | Roman numerals |
Bracelet/strap | |
| Bracelet material | Steel |
| Bracelet color | Gold |
| Clasp | Fold clasp |
| Clasp material | Steel |