Discount offer ends in
Top search terms
| Brand | Cartier |
| Model | Panth猫re |
| Reference number | 1120 |
| Dealer product code | LJJJ/2100 |
| Movement | Quartz |
| Case material | Gold/Steel |
| Bracelet material | Gold/Steel |
Caliber | |
| Movement | Quartz |
| Movement/Caliber | Swiss movement |
Case | |
| Case material | Gold/Steel |
| Case diameter | 22 mm |
| Thickness | 5.25 mm |
| Water resistance | 3 ATM |
| Bezel material | Yellow gold |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | White |
| Dial numerals | Roman numerals |
Bracelet/strap | |
| Bracelet material | Gold/Steel |
| Bracelet color | Gold/Steel |
| Lug width | 12 mm |
| Clasp | Buckle |
| Clasp material | Steel |
| Buckle width | 12 mm |