Discount offer ends in
Top search terms
| Brand | Cartier |
| Model | Ballon Bleu |
| Reference number | 3109 |
| Dealer product code | 2101402 |
| Movement | Automatic |
| Case material | Steel |
| Bracelet material | Steel |
Caliber | |
| Movement | Automatic |
| Movement/Caliber | 8101 |
Case | |
| Case material | Steel |
| Case diameter | 43 mm |
| Thickness | 15 mm |
| Crystal | Sapphire crystal |
| Dial | Silver |
Bracelet/strap | |
| Bracelet material | Steel |
| Bracelet length | 185 mm |
| Clasp | Fold clasp |
Functions | |
| Chronograph. Date | |
Others | |
| Quick Set | |